O autorze
[b]Od listopada 2015 przeżywam ciągłą rewolucję w moim życiu. Ale od zawsze starałem się żyć świadomie. I nie chodziło o jakiś New Age ani zakręt na punkcie jedzenia. Po prostu lubię myśleć o tym, co w danej chwili ważne.

Nie uznaję kompromisów z prawdą, chociaż chętnie dogaduję się z ludźmi. Uważam, że szacunek, wzajemne zrozumienie i zaufanie to podstawa w życiu. Cała reszta to mało znaczące dodatki.

Brzydzę się hejtem i mową nienawiści.


Zapraszam na mój blog pod adresem http://mateuszkijowski.naczatach.pl/, gdzie znajdziecie Państwo wszystkie niemal moje publikacje od 2012 roku.

Zapraszam na mój fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/Kijowski.Mateusz/

Projekt: „PRZESTRZEŃ WOLNOŚCI czyli JAKIEJ POLSKI CHCEMY”

Jak pokazują ostatnie miesiące w naszym kraju istnieje ogromny potencjał społecznego zaangażowania. Ten potencjał pragniemy wykorzystać nie tylko do wyrażania obywatelskiego protestu, ale również do tworzenia programu pozytywnego, który odpowie na pytanie jak zbudować nowoczesne społeczeństwo obywatelskie chroniące naszą Przestrzeń Wolności.


Pragniemy niebawem zainicjować projekt, który w naszym zamierzeniu zmieni się w debatę narodową poświęconą temu wszystkiemu, co ważne dla Polski dziś i co ważne będzie też jutro. Nie zamierzamy jednak proponować żadnych politycznych wyborów, a jako jedyne granice naszej debaty proponujemy cztery wartości:

– demokratyczne państwo prawa,
– etyka w politycznym działaniu,
– wolność i społeczeństwo obywatelskie,
– szacunek dla nauki oraz roli kultury i sztuki.

Zamierzamy zbudować uniwersalny program dopuszczający różnorodność postaw politycznych, w ramach wspomnianych czterech wartości.

Do projektu zamierzamy zaprosić ekspertów, ale też i rzeszę aktywnych obywateli.

Efektem naszej pracy będzie dokument, który w naszym zamierzeniu stanie się zbiorem reguł i dobrych praktyk, stanowiącym podstawę świadomego swych praw społeczeństwa obywatelskiego, który zatytułujemy: „PRZESTRZEŃ WOLNOŚCI czyli JAKIEJ POLSKI CHCEMY”.

Chcielibyśmy namówić Polaków do zbiorowej pracy nad realizacją projektu, który obejmować będzie cały szereg różnorodnych działań aktywizujących społecznie, obejmujących między innymi: tworzenie klubów dyskusyjnych, happeningi, działalność edukacyjną, komunikację na platformach internetowych, działania artystyczne i naukowe. Pragniemy, aby projekt ogniskował w sobie pozytywną energię obywateli i stanowił świadectwo, że potrafimy zbudować naszą Przestrzeń Wolności.


Pragniemy by członkowie Komitetu Obrony Demokracji byli moderatorami tej ogólnonarodowej dyskusji, dlatego też poszukujemy osób, pragnących aktywnie poświęcić się organizacji programu. Wszystkich, chętnych prosimy o kontakt na mail: przestrzen.wolnosci@komitetobronydemokracji.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...